Profil Grupy ICL

ICL jest światowym koncernem specjalizującym się w produkcji produktów opartych na składnikach mineralnych, zaspokajając istotne potrzeby, w trzech segmentach: rolnictwa, żywności i materiałów przemysłowych.

Wiedza i profesjonalne podejście, wynikające z 80-cio letniego doświadczenia intensywnej działalności w przemyśle potażowym ICL oraz prowadzonych inwestycji w badania i rozwój, sprawiły, że staliśmy się światowym liderem w produkcji specjalistycznych nawozów, bromu i środków przeciwpożarowych. ICL produkuje około jednej trzeciej światowego bromu i jest szóstym co do wielkości producentem potażu na świecie, także jednym z wiodących dostawców czystego kwasu fosforowego.

Kilka lat temu ICL zaczęło poszerzać zakres swojej działalności, zmieniając tym samym światopogląd organizacyjny. Wykraczając poza opracowywanie i tworzenie wysokiej jakości produkty, rozpoczęło identyfkowanie istotnych i zmieniających się potrzeb ludzkości – zaspokajanie potrzeb jutra poprzez opracowywanie kreatywnych rozwiązań prowadzących do zmian w obecnych czasach.

To podejście odzwierciedlone jest w tworzeniu produktów rolnych zakładających wyżywienie rosnącej populacji na świecie. Już w ponad 180 krajach, stosowanie nawozów ICL pozwala milion ludzi korzystać ze zdrowszej i lepszej jakościowo żywności. Także dodatki do żywności, które powstają w ICL zwiększają dostęp do bardziej żróżnicowanej i jakościowej żywności. W przemyśle farmceutycznym niezbędnymi komponentami są nasze materiały powstałe na bazie bromu i fosforany.

ICL działa globalnie będąc wspieranym przesz światowych dystrybutorów i dostawców. Kopalnie i zakłady produkcyjne znajdują się w Izraelu, Ameryce Północnej i Południowej oraz w Chinach, zatrudniając około 13000 osób na całym świecie.

Synergia, która powstała pomiędzy jednostakami ICL i dystrybutorami na całym świecie pozwala osiągnąć korzyści wykorzystując globalny zasięg geograficzny i elastyczność operacyjnej.

Zrozumienie, że sukcesem ICL zależy od zdolności do stworzenia produktów wydajnych, bezpiecznych, mających niski wpływ na środowisko naturalne, sprawia, że jako globaqlna firma ściśle przestrzegane są zasady zrównoważonego rozwoju. Każdego roku ICL inwestuje znaqczne zasoby w opracowywanie rozwiązań technologicznych dla trzech rynków zbytu, które uwzględniają zdrowie publiczne, środowisko, jakość powietrza, zasoby wodne i grunty.

W ramach prowadzonej odpowiedzialności społecznej zakłady pracy ICL są w pełni zintegrowane ze strukturą gospodarczą i społeczną regionów, w których się mieszczą.

ICL jest grupą kapitałową, której akcje są notowane na giłdach w Nowym Jorku (NYSE) i Tel Awiwie (TASE). Udziałowcami ICL jest Israel Corp. (45,93%) i udziałowcy indywidualni (54,07%).